Projekty

1.ledna 2021  |   Co se učíme  |   Administrátor  |  

1. třída

V letošním školním roce jsme s prvňáčky vypluli na pohádkový ostrov obra Olivera, kde se prostřednictvím pohádek seznamujeme s písmenky a čísly. Na ostrově malujeme, zpíváme a tancujeme. Obr Oliver nás učí správně mluvit, číst, počítat a hlavně hezky se k sobě chovat. Vyučování je potom pohádkové.

třídní učitelka: Mgr. Pavlína Štanclová

2. třída

Druháci letos nechodí do obyčejné školy. Číst, psát a počítat se už naučili, a tak se rozhodli, že v tomto školním roce zkusí něco jiného. Zapsali se do opravdické čarodějnické školy. Do ní se každé ráno slétají čarodějnice a čarodějové z širokého okolí, aby se naučili to, co nikdo z vás neumí. Totiž kouzlit. Ale nebojte se. I v této škole musí pilovat čtení, psaní a počítání. To proto, aby dobře četli v kouzelnické knize a nespletli žádné kouzlo, uměli zapsat správné ingredience do svého lektvaru a dobře spočítali, kolik hadích ocásků budou potřebovat na výrobu masti proti všem neduhům.

třídní učitelka: Mgr. Věra Fiřtová

3. a 4. třída

Putujeme s českým lvem

V letošním roce žáci třetí a čtvrté třídy putují s českým lvem po České republice. Společně budeme hledat odpovědi na otázku, co je česká státnost, kdo ji reprezentuje a co ji symbolizuje, seznámíme se s důležitými událostmi naší historie i významnými osobnostmi českého národa a procestujeme kraje naší republiky.  Společné i samostatné plnění úkolů nám pomůže uvědomit si, jak každý svým chováním ovlivňujeme nejen život svůj, ale i životy ostatních, a jak je důležité nést odpovědnost za své jednání.

třídní učitelka: Mgr. Petra Podmajerská

5. třída

Řemesla

V páté třídě budeme letos pracovat jako dávní řemeslníci v řemeslných dílnách. V září jako stavitelé postavíme z keramické hlíny hrad a poskládáme mozaiku na zámeckou podlahu. V říjnu jako krejčí a švadleny vyzkoušíme naše nové šicí stroje. V listopadu si upleteme košík z pedigu. V prosinci si vytvoříme knížku plnou dobrých receptů. V lednu si vyzkoušíme svoji trpělivost a šikovnost při modelování papírového modelu hvězdné oblohy. A vybereme nejlepší fotografické úlovky pro třídní fotografickou výstavu. Únor promění naši třídu v tkalcovskou dílnu a březen nás zastihne v pilné práci na záhonkách. V dubnu si ušijeme jednoduché krpce na léto a květen bude měsícem umění. Animovat film bude jistě zajímavá zkušenost. I v červnu navážeme na umělecké téma a namalujeme si na plátno svůj autoportrét.

třídní učitelka: Mgr. Pavla Divišková

Úřední deska
Zveřejněno: 9.1.2023
Strategický plán ZŠ Vraclav
Zveřejněno: 26.8.2022
ŠVP PV _ MŠ Rybička
Zveřejněno: 31.1.2022
ŠVP - Veselá školička
Zveřejněno: 4.1.2022
Rozpočet ZŠ a MŠ 2022
Stránky tříd
Základní škola
1. třída
2. třída
3. třída
4. třída
5. třída
Mateřská škola
Berušky
Broučci
Žádná
Družina

Informace o škole

Základní informace

Název školy:Základní škola a Mateřská škola Vraclav, okres Ústí nad Orlicí
Adresa:Vraclav 52, Vraclav, 56542
IČO:71008934
Ředitelka školy:Mgr. Pavlína Štanclová
E-mail:p.stanclova@zsvraclav.cz
Web:https://www.zsvraclav.cz
Datová schránka:9q7sven
Zřizovatel:

Telefonní kontakty

Základní škola:(+420) 465 482 115
Mateřská škola:(+420) 465 482 131
Školní družina:(+420) 468 003 228
Školní jídelna:(+420) 468 003 229
Kancelář ŠJ(+420) 468 003 276

Mapa