Internetové odkazy a inspirace

4.září 2022  |   Mateřská škola  |   Administrátor  |

Denní plánovač – potřebujete dát svému dni řád?

Jak mluvit o současné situaci s dětmi

Není zlobení jako zlobení aneb projevy dětí na současný stav

ČTĚTE DĚTEM

Raketa – časopis ke stažení se spoustou zajímavých nápadů – čtení, pracovní listy, vyrábění

100 dětských knih ke stažení zdarma

VYUŽIJTE MEDIA (televizní, rozhlasové a internetové vysílání pro děti)

Déčko – hry, videa, pořady, Kouzelná školka pro nejmenší

UčíTelka – vysílání pro prvňáčky, zvládnou i naši předškoláčci

ČT edu – zajímavá vzdělávací videa pro děti z mateřské školy, základní i střední školy. Pro mateřské školy tam mají zatím videa na tyto témata: Poznávání České republiky, Dopravní výchova a bezpečí, Hudební a pohybové aktivity, Lidské těl a zdraví, Logopedická prevence a smyslové hry apod.

Tělocvik – trenéry jsou osobnosti našeho sportu

Skoroškolní vysílání z pokojíčku Vendy, Fráni – pořad určen žákům 1. stupně ZŠ, ale také naši předškoláčci z něho mohou čerpat mnoho zajímavého

Radio Junior – zábavné pohádky i pro nečtenáře, online dětské hry zdarma, hádanky, omalovánky, soutěže

Webík – dětský web se spoustou her, pohádek, zábavy. Zde je třeba mít aktuální program v PC s názvem Adobe Flash Player

Rozhlasové nejen (nedělní) pohádky – velké, malé pohádky, čtení na pokračování

DĚTI SE MOHOU DOMA VZDĚLÁVAT... zatím je to ještě baví

Veselá chaloupka – on line výukové materiály pro předškoláky a děti z 1. stupně. Didaktické hry, pracovní listy, omalovánky i výtvarné nápady.

Školka hrou – zábavné úkoly, na rozvoj zrakového vnímání, paměti, správného úchopu. Každý den nové.

Barevné kamínky s. r. o. – on-line výukové interaktivní programy. iŠkolička je až do odvolání zdarma. Nabídka programů Leden, Březen, Duben, Prosinec, Les a Moje tělo. Nabízejí i vzdálenou technickou pomoc pro nastavení PC, notebooku, tabletu apod. na telefonním čísle +420 583 035 135.

Kdo by chtěl využívat iŠkoličku (pro všechny přístroje s Win 7-10, Android i iOS):

1. otevřete prohlížeč Chrome a vstupte na naše stránky www.hrajeme-si.cz (jiný prohlížeč nepoužívejte!!, pokud Chrome nemáte, musíte nainstalovat)

2. přihlaste se tam vpravo nahoře jako doma@metodickykabinet.cz a heslo je doma01

3. v modrém menu vstupte do “iŠkolička” pak zvolte růžové tlačítko “vstoupit do aplikace Moje iŠkolička”

Načte se aplikace a tam bude barevná první dlaždice Interaktivní programy, klikněte na obrázek šaška na dlaždici a tam najdete naše programy a můžete si hrát.

Takto se můžou přihlašovat i děti doma, i kdekoliv ve škole na jakémkoliv přístroji.

Zodpovědná výuka – materiály pro děti předškolního věku i děti starší.

MŮŽE TO BÝT I ZÁBAVA A DOBRODRUŽSTVÍ

Nalož si – stránka Asociace turistických oddílů mládeže s mnoha nápady a jednoduchými tipy na každý den pro ty, kteří nechtějí doma zahálet.

Učíme se venku – zajímavé webové stránky s různými nápady, aktivitami, odkazy, které nejen zabaví, ale i něco nového naučí

Vida! Na doma – zajímavé pokusy pro děti i rodiče, které zvládnete i doma. Pokusy s vodou, ledem, v kuchyni i venku.