ARCHEOPARK VŠESTARY
Navštívili jsme archeopark ve Všestarech a moc se nám tam líbilo. Dozvěděli jsme se, jak žili pravěcí lovci i první zemědělci, co jedli i jak bydleli. Pochopili jsme, že jejich život nebyl vůbec lehký a přestože jejich jediná starost byla to, aby se najedli, vůbec to nebylo jednoduché. Sami jsme měli možnost vyzkoušet, jak byla práce s pravěkými nástroji těžká a zdlouhavá. Vyzkoušeli jsme si vrhání oštěpu, střílení lukem, řezání, tesání, broušení, drcení obilí i pečení chleba na ohni. Teď už víme, jak se máme, že nežijeme v pravěku.