20
18.června 2024

Výlet do Prahy

Mgr. Pavlína Štanclová

Výlet do Prahy jsme si skutečně užili. Asi v 10:00 hodin jsme dorazili vlakem do Prahy na hlavní nádraží, odkud jsme jeli metrem na stanici Malostranská. Při výstupu z metra nás už dav vedl kolem nábřeží Vltavy ke Karlovu mostu. Cestou přes most jsme  pozorovali historické památky jako Pražský hrad, katedrálu Sv. Víta, Národní divadlo a další. Došli jsme až k Muzeu Karlova mostu, ve kterém jsme si prohlédli, jak těžké ho bylo ve 14. století postavit. A pak přišla vysněná plavba historickou lodí po Vltavě kolem zdymadla až k Čertovce, kde na nás mávaly pohádkové chobotničky. Na lodi jsme dostali limonádu a ještě nanuka, takže jsme se příjemně občerstvili. Po výstupu z lodi jsme šli pěšky přes staré uličky až nahoru na Václavské náměstí do Národního muzea. Tam na náš čekal program Evoluce, ve kterém nás paní průvodkyně seznamovala s vývojem živočichů na planetě Zemi. Národní muzeum je velmi pěkné a zvířata v expozici vypadala jako živá. Čas zbyl na koupení drobných dárků, posezení v McDonalds i na zmrzlinu. Příjemně unaveni jsme se vraceli vlakem zase domů. 

6
7.června 2024

Školní výlet do země Keltů v Nasavrkách

Mgr. Pavlína Štanclová  |   Základní škola

V pátek 7. 6. jsme zažili kousek historie. Zajeli jsme si na výlet do opida Země Keltů v Nasavrkách, kde jsme se dozvěděli o dávných předcích Keltech zajímavé informace. Kelti, kteří žili v období před našim letopočtem asi -500 let až 0 let před narozením Ježíše Krista, byl vyspělý národ. Žili v dřevěných domech, měli vyspělé hospodářství, chovali dobytek, odlévali si svoje mince. To všechno jsme si mohli vyzkoušet a zažít. Bylo to zajímavé a poučné. Po obědě, který byl také moc dobrý, jsme se pěšky vydali hledat rozhlednu Boiku, která se nachází od keltského opida asi 3 km. Jenže jsme trošku zabloudili a nachodili jsme těch kilometrů asi 2x tolik. No, nevadí, trošku jsme zlepšili svoji fyzičku. Na výletě se nám moc líbilo. Podívejte se do fotogalerie.

7
30.května 2024

Sportovní setkání malotřídních škol v Dobříkově

Mgr. Pavlína Štanclová  |   Základní škola

V čtvrtek 30. 5. 2024 jsme se zúčastnili sportovního klání ve vybíjené, florbale a kopu na vysoký terč při sportovním setkání malotřídních škol na hřišti v Dobříkově. Základní škola Dobříkov, ve spolupráci s Obcí Dobříkov a pod záštitou hejtmana Pardubického kraje, uspořádala pro žáky malých škol z okolí velmi pěkné sportovní dopoledne. Po celý den měly děti možnost nejen soutěžit ve vypsaných disciplínách, ale také si mohly vyzkoušet mnoho pohybových aktivit venku i v tělocvičně. Moc se nám všem v Dobříkově líbilo, bylo krásné počasí, všechny děti si dostatečně zasportovaly a ještě jsme dostali velmi chutný oběd.

Moc škole Dobříkov děkujeme.

76
16.května 2024

3. den na škole v přírodě

Mgr. Pavlína Štanclová  |   Základní škola

Dobré ráno. Hlásíme, že z noční hry se vrátili všichni a těší se na dnešní den. 

Tak už máme po večeři a posíláme vám další zprávičky a fotečky z Březové.

Ráno jsme se probudili do chladného rána a během dne jsme lovili v kufrech mikiny i teplé bundy.  Ale ani studený vítr nám neubral na dobré náladě a děti statečně zdolávaly lezecké stěny, rafty, jezdily na koních, hrály týmové hry a bloudily v labyrintu u čarodějnice. Večer je čeká opět diskotéka. Spánek tedy bude krátký. Prosíme počítejte s tím, že vám je vrátíme moc unavené.

Jídelníček: snídaně - švédský stůl, oběd - vývar, rajská omáčka, svačina - bábovka, večeře - dukátové buchtičky, šunkofleky.

Odpověď na včerejší otázku: Kluk na nás z dálky zamával rukou a zvolal: "Ahoj!" a pelášil dál.

Dnešní otázka: Jak nejrychleji vyléčit velmi bolavý kotník?


 

Úřední deska
Zveřejněno: 9.1.2023
Strategický plán ZŠ Vraclav
Zveřejněno: 26.8.2022
ŠVP PV _ MŠ Rybička
Zveřejněno: 31.1.2022
ŠVP - Veselá školička
Zveřejněno: 4.1.2022
Rozpočet ZŠ a MŠ 2022
Stránky tříd
Základní škola
1. třída
2. třída
3. třída
4. třída
5. třída
Mateřská škola
Berušky
Broučci
Žádná
Družina
Kalendář akcí
Sudý týden Lichý týden

Dnes je 20. července 2024
a svátek má Ilja.

Informace o škole

Základní informace

Název školy:Základní škola a Mateřská škola Vraclav, okres Ústí nad Orlicí
Adresa:Vraclav 52, Vraclav, 56542
IČO:71008934
Ředitelka školy:Mgr. Pavlína Štanclová
E-mail:p.stanclova@zsvraclav.cz
Web:https://www.zsvraclav.cz
Datová schránka:9q7sven
Zřizovatel:

Telefonní kontakty

Základní škola:(+420) 465 482 115
Mateřská škola:(+420) 465 482 131
Školní družina:(+420) 468 003 228
Školní jídelna:(+420) 468 003 229
Kancelář ŠJ(+420) 468 003 276

Mapa